admixerML.singleRequest(); });
Макияж > Класичний жіночий макіяж

ІСТОРІЯ ДЕКОЛЬТЕ – Історія Одягу

Історія одягу Історія декольте

ІСТОРІЯ ДЕКОЛЬТЕ - Історія Одягу

Декольте

Декольте Уважається, що історія появи декольте йде своїми коріннями в таку глибоку стародавність, що нам і не снилося - чи не в епоху до нашої ери. Думка це, треба сказати, небезпідставне, тому що знайдені статуетки й зображення тих часів говорять про те, що жінки вже тоді носили одяг, що були набагато відвертіше, ніж наші нинішні самі відверті вбрання. Як, наприклад, статуетка Богині змій з острова Крит, убрання якої починався безпосередньо під грудьми (оголені груди нічим не прикривалася й навіть, навпроти, як би виставлялася напоказ), закриваючи при цьому повністю спину й ноги й тримаючись всього-на-всього на парі стрічок.

Такими були, по визнанню істориків, і вбрання давньоєгипетських красунь, але це не декольте як таке - це одіяння називалося «калазирис», і до нашої епохи не дійшло. Інакше як би це пережили святі батьки - незрозуміло, тому що з'явилося в 15 столітті при дворі Изабелии Баварської вже безпосередньо декольте (у перекладі обозначающее буквально «з відсіченою шиєю») повалила їх у жах. І, зрозуміло, стала переслідуватися не гірше будь-якої єресі й ведьмовства. А всього-те лише відкривала частина шиї й частина спини. Але за це святі батьки загрожували всілякими карами небесн і земними, і навіть доходило до відлучення від церкви, що в ті часи, самі розумієте, було серьезнейшим покаранням, і іноді вмерти було набагато приємніше, ніж бути відлученим...

Однак це проте жінок не зупинило - вуж занадто спокусливо все це виглядало, занадто хвилюючої була та влада, що вони знаходили завдяки всього лише невеликій відкритій ділянці ніжної шийки, крихкість якого підкреслювали важкі тканини й драпірування.

Втім, усе один по одному.

15 століття. Найбагатше бургундське герцогство, тут живуть законодавиці мод, і тепер нам не довідатися вже, кому з них першої спадає на думку думка про відкриття зовсім невеликої ділянки ніжної шкіри в V-Образному вирізі плаття з важкого оксамиту або сукна. Однак факт залишається фактом, і зафіксований істориками, і відбитий у прекрасних портретах того часу, - ці жінки відкрили для загальних поглядів частина тіла в тім, що згодом назвали декольте.

Не відставали від них і італійки, хоча їхні вирізи були в основному круглими й відкривали більше спину, а не груди, але трохи пізніше й вони піддалися спокусі показувати в загостреному вирізі попереду... найніжніші й роскошнейшие тканини нижніх платтів..

Так-Так! Спочатку у вирізі декольте були видні не стільки ділянки тіла, скільки просто тканини нижніх платтів, і це вже вважалося верхи непристойності, але, треба сказати, збуджувало чоловіків набагато більше, ніж нинішня напівгола відвертість...

Коли мова заходить про пристрасті до глибокого декольте того часу, неодмінно згадують Аньес Сорель, фаворитку французького короля Карла VII, що була першою красунею й дуже любила глибокі вирізи на своїх убраннях, що не могли не запам'ятати придворні художники...

епоха, ЩоЗмінилася, принесла нові віяння: 16 століття став століттям широких прямокутних вирізів, і менш відвертих декольте: під впливом церкви модниці стали більше скромними й почали прикривати декольте комірами (так що начебто б декольте є і його немає), або ж заміняли його простою вставкою з більше тонкою тканиною іншого (часто тілесного) кольору, що смотрелось не менш ефектно, і використовується до цих пор не менш успішно. І в цей же час з'являються сміливіші жінки: куртизанки стали з'являтися в суспільстві в убраннях з декольте, що повністю оголюють груди.. Аж дух захоплювало! Але.. На те вони й куртизанки!

Як могли не позаздрити їм добропорядні дами? Звичайно, заздрили, і тому на балах, у масках, коли їхньої особи були сховані, вони дозволяли собі такі глибокі декольте, що навіть у наш час не кожна жінка зважиться дозволити у вечірніх убраннях.. Ну, а інакше навіщо ж були маскаради влаштовувати?..

У цей же час входять у моду інші, більше пристойні декольте - широкі овальні вирізи, які відкривають не тільки груди, але й плечі, і частина спини. Можливо, це сама витончена форма декольте, сам жіночна й найкрасивіша, авторство якої також, на жаль, не збереглося в історії, але вперше придумала цю форму декольте кравчиня напевно мала неабиякі здатності й була відомої у своєму колі стилісткою..

Ці гарні декольте в кінцю 17 століття змінилися знову прямокутними вирізами по типі «карі», більше скромними й до того ж прикриваються або газовими косинками, або рюшами й комірами... Одним словом, кінець 17-го й 18-ий століття були по великому рахунку епохою скромних декольте. Зате в моду входять більше повітряні тканини всього плаття, і замість важких оксамиту, сукна й атласу дами облачаються в муслін, а форми самих платтів стають більше повітряними, ніжними, із завищеною талією й спадаючими складками, з оголеними руками.. Яке вуж отут відверте декольте?..

Пізніше, коли талія в платтів вертається на місце, у моду вертаються витончені овальні декольте, що відкривають плечі й груди, і в сполученні з пишними спідницями й корсетами делающие талію не просто тонкої, а дуже тонкої. Згадаєте знаменитий портрет Наталі Миколаївни Гончаровой (згодом Пушкиной) кисті Брюллова.. От вам дивна ілюстрація декольте й взагалі всієї моди епохи 19 століття. Як сказали б зараз, «ікона стилю»..

Втім, 20 століття вже диктує свої умовності. І якщо раніше епохи в моді перемінялися приблизно раз у сторіччя, те тепер вони тримаються максимум десятиліття, але, на щастя, потім не йдуть зовсім, а просто вплітаються в нові вбрання й зовсім спокійно уживаются зі стилями інших епох...

И тепер уже не потрібно робити на модному платті виріз, диктуемий епохою моди, цілком можна вирізати те, що до особи саме вам. При цьому важливо пам'ятати, що, з одного боку, всі добре в міру, а з іншого боку - декольте завжди в моді. Так що вибір за вами!

Вы прочитали материал по теме: ІСТОРІЯ ДЕКОЛЬТЕ – Історія Одягу

Выскажи свое мнение, а может и несколько…