admixerML.singleRequest(); });
Макияж > Класичний жіночий макіяж

ІСТОРІЯ МОДИ

Історія моди Небагато про історію моди

Так що ж це таке - Мода? У самому широкому змісті слова під словом "мода" мається на увазі відношення до всіх зовнішніх проявів культури, таким, як одяг, автомашини, стиль життя, звичаї поводження за столом і сервіровки стола. Але найчастіше, коли вживається слова "мода", мається на увазі одяг.

Карикатуристи й сатирики за всіх часів обігравали прагнення людини до чого новому, котре всім здавалося просто нерозумним. Але в цивілізованому суспільстві мода в одязі вимагає самого серйозного відношення до себе. Остаточного ідеалу краси ні, і не може бути по визначенню. Однак всім людям здається, що при черговій зміні моди такий ідеал все-таки з'явиться. І людина знову й знову вірить таким незбутнім обіцянкам, знову й знову треба за мінливою модою.

У кожної епохи свої власні ідеали естетики. Можна привести найпростіший приклад. За старих часів ідеалом жіночої краси вважалися пишні рубенсовские жінки. У наш же час чоловіка заглядаються на високих і струнких дівчин. І що ж виходить? Одяг, що ми носимо, може сховати певні частини тіла або, навпаки, щось підкреслити. Тим самим ми наближаємо свою фігуру до того ідеалу, що прийнятий у цей час.

Практично немає такої жертви, на яку не пішла б жінка заради того, щоб виглядати модної. Наприклад, у Японії й Китаї дівчинкам з малого років обмежували ріст ступні. У Європі жінки затягували своє тіло в корсет, часто доходячи при цьому до напівнепритомного стану.

У Європі дуже довгий час пристойності в одязі були практично незмінними. На початку минулого століття жінки почали поступово оголювати ноги. Тоді це тало воістину революцією. Зараз же проглядається тенденція усе більше й більше оголювати тіло. Особливо це ставиться до спортивного одягу.

Почуття сорому дуже сильно відрізняється в представників різних шарів суспільства, представників різних религий і різних народів. Наприклад, жінка - мусульманка не може виходити з будинку, не закривши особу. У європейських народів дуже істотним показником моральності є розмір декольте.

Декольте - дуже древній елемент жіночого вбрання. Його можна побачити навіть у древніх богинь змій, відомих на Криті. Різні варіанти декольте можна побачити на пам'ятниках давньогрецького мистецтва. Далі декольте якийсь час майже не використовувалося. Воно знову з'явилося в середні століття. У Бургундії, наприклад, воно відкривало не тільки груди, але й спину. Але особливо виразним декольте стало в епоху Ренесансу. Це був час, відкрите для всіх почуттєвих радостей. Фігура значно підправлялася за допомогою корсета, що піднімав груди за допомогою шнурівки. Цим дамським убранням дуже заздрили іспанські жінки, адже в Іспанії була дуже стругаючи мода, що забороняла оголювати тіло.

В історії всієї моди дуже яскраво проглядається еротичний момент Це й більші декольте на жіночих платтях, і прозорі тканини, що використовувалися ще в часи Наполеона й стали в наші дні знову модними й затребуваними, і навіть те, що в середньовічному чоловічому одязі спеціально підкреслювалися полові органи.

Всім відомо, що На моду дуже впливає сексуальність. Це один з тих підсвідомих факторів, які впливають на почуття людини й, природно, на оцінку й сприйняття одягу. Це стало зрозуміло вже тоді, коли виникла мода. З тих пор сексуальність стала воістину напрямною силою всіх тенденцій моди. І, швидше за все, це правильно. Одяг покликаний не тільки захищати людину від непогоди, але й прикрашати його, надавати впевненість у собі, робити його привабливим для протилежної підлоги.

Історія моди стара як мир. Як тільки людина зрозуміла, що йому потрібно одягатися, хоча б для того, щоб не змерзнути, він почав замислюватися й про естетику одягу. Адже саме в одяги людин, як ніде, міг виразити своє бачення миру, свої подання про красу й естетику.

Є таке загальновідоме вираження - "таємнича мова моди". Це скоріше потрібно сформулювати як "живу мову моди". Особливо це застосовно до різних історичних епох. Адже й у наш час одяг виражає подання людини про світ у цілому й, зокрема, самому одягу.

Людина завжди, ще із самих древніх часів, намагався прикривати своє тіло. Тут відігравало роль і цнотливість, і почуття сорому. Але таке тлумачення ролі одягу, потрібно визнати, трохи вузько й обмежено. Адже одяг - це не тільки прикриття. Це ще й символ. У свій час у ролі одягу виступав навіть амулет. Адже він служив мостом між навколишнім жорстоким миром і ранимим тілом людини. Форми одягу мають символічне значення. Яскравим прикладом цього є дуже тверді правила, які встановлювалися, наприклад, для іспанських ченців або середньовічних станів.

У наші дні теж існують певні правила щодо зовнішнього вигляду людини. І люди підкоряються ім. Правда, у наш час ці правила прийняли трохи іншу форму. У свій час французи відрізали гільйотиною не тільки голови аристократів. Вони гильотинировали й перуки, як у буквальному значенні цього слова, так і в переносному. Саме із цього часу в суспільстві стала обов'язково відсутність перуки, точно так само, як у наш час у певних молодіжних колах потрібно обов'язково носити джинси.

Одяг говорить про людину дуже багато. Вона буквально оголює самі потаєні думки. За допомогою одягу людина може продемонструвати самі індивідуальні риси свого характеру. Але в той же час людин не може не залежати від моди. І отут набуває чинності дуже потужний інстинкт наслідування, що властивий всім людям.

Наслідування - це необхідна передумова моди. Але, у той же час, це і її протиріччя. Людина приймає моду, тим самим він пристосовується до миру, що його оточує. І все-таки за допомогою тої ж моди він намагається вирізнитися від тих людей, які його оточують.

За допомогою зовнішніх засобів людина намагається підкреслити свій характер і темперамент. І при цьому від наслідування нікуди не дінешся. Історія моди нараховує дуже багато прикладів, коли на неї впливали популярні й сильні особистості. Це й нещаслива Франція Ізабелла Баварська ( 1371-1435), і улюбленіше в наші дні зірки екрана. Людина, як відомо, любить маскарад. Недарма "Золушка" - одна із самих улюблених казок всіх часів.

Вы прочитали материал по теме: ІСТОРІЯ МОДИ

Выскажи свое мнение, а может и несколько…