admixerML.singleRequest(); });
Макияж > Класичний жіночий макіяж

Історія розвитку стилю та моди

12-istoriya-stilyaНа сьогоднішній день історія одягу налічує більше десятка тисячоліть. Як тільки первісна людина відчула потребу у захисті від холоду, так одразу вона одягнула на себе шкуру тварини. З цього самого моменту можна вважати початок історії одягу. Безумовно, кожний з періодів історії має свій стиль в одязі, свої форми, матеріали, малюнки і кольори. Але зміни, які відбувались зовсім не змінювали силуети, а лише вносили нові лінії, і не дарма кажуть, що все нове - це добре забуте старе.

Досить багато істориків вважають, що саме у Древньому Римі і Древній Греції люди тих часів носили найбільш досконалий одяг. Варто сказати про те, що греки досить добре вміли драпірувати і вправно могли оперувати прикрасами і орнаментом. Основа костюму - це шматок тканини, в залежності від його розміру , драпіровки і способу закріплення можна було розрізнити до якого соціального шару суспільства належить хазяїн костюму.

Як відомо, час не стоїть на місці, тому на зміну драпіруванню прийшло кроєння. В одязі можна було відрізнити спинку і перед, а також окремо викроїти і ушити рукава. Проте, форма рукава і самого одягу була недосконалою, тому доводилось прив'язувати і пришивати рукава на день, а ввечері випорювати їх, бо в іншому випадку одяг просто неможливо було зняти. Згодом винайшли застібку, тому рукав вшивали у пройму. Досить схожа історія була і з коміром, його просто одягали поверх сукні, а не вшивали у горловину.

В епоху готики з'явився довгий,  і в області ліфа щільно облягаючий одяг, який мав шлейф і занадто вузькі рукава, або ж зовсім навпаки, рукава сильно розширювались від плеча і до зап'ястка. Що стосується головного убору, то він мав конусоподібну форму, вуаль або накидку і вузькі гостроносі, що разом гармонійно доповнювали наряд модниці того часу.

У 1195 році духовенство заборонило носити одяг, що облягав фігуру, тому стали з'являтись моделі біль широких і просторих форм. В Епоху Відродження центр моди перейшов в Італію, де головну роль зіграла антична спадщина. В цей час над створенням нового і привабливого ідеалу краси щодо одягу брали участь не лише кравці, а і художники. Характерною особливістю одягу цього часу слід вважати багатство, шитво і обробку облямівкою.

Вже у 17 столітті законодавцем моди стає Франція під впливом короля Людовика 14 і з'являється стиль бароко. Йому притаманні величавість, урочистість, пишномовність. Жіночий одяг виділяється контрастом форм, тобто стрункий тонкий стан і досить пишна спідниця круглої форми. Почали використовувати таку тканину, як парча, оксамит, атлас, муар, а прикрашали одяг стрічками, мереживом і бантами.

Вы прочитали материал по теме: Історія розвитку стилю та моди

Выскажи свое мнение, а может и несколько…