admixerML.singleRequest(); });
Макияж > Класичний жіночий макіяж

МОДА ЕПОХИ РЕНЕСАНСУ – Історія Моди й Стилю

Історія моди Мода епохи Ренесансу

Мода епохи Ренесансу, що зв'язується з подальшим розвитком людини й розумінням їм своєї індивідуальності, з'явилася спочатку в Італії, що по праву вважають колискою епохи Відродження. Ще в часи середньовіччя Італія була однієї із самих культурних і цивілізованих країн у Європі. Там ще живі були традиції античної культури. Античність в Італії служила еталоном якості творів мистецтва.

Віра в те, що цей період може відродитися й обновитися, була сильніше всього у Флоренції. Це місто не тільки було центром суспільного й культурного життя. Там вироблялися модні вироби й тканини. Завдяки цьому місто процвітало.

У Флоренції виникли самі сприятливі умови для виникнення нового напрямку моди - моди Ренесансу. Ця мода відрізнялася тим, що людське тіло і його окремі частини не оголювалися, як це було в античній культурі, не підкреслювалися, як у стилі готики. Мода Ренесансу зуміла зрозуміти тіло як щось пластичне й закінчене.

У новій моді нічого не залишилося від того, що не відповідало її розумінню помірності й симетрії. Крім того, у ній зовсім не було екстравагантних деталей, який відрізнялася попередня мода. Пояс, що колись міг розташовуватися або занадто високо над талією, або занадто низько на стегнах, тепер розташовувався безпосередньо на талії. Були відкинуті високі капелюхи, рукави, витягнуті кутами, гострі глибокі вирізи плаття, гостроносі довгі черевики.

З'явилися зовсім нові принципи, більше відповідні ідеалам того часу. Більше того, у той час з'явилися правила краси, які актуальні дотепер. Це ставна висока фігура, шляхетні рухи, червоні губи, білі зуби, гарний рот, тонка талія й широкі плечі.

У новій моді дуже важливі були ріст і форма груди людини, його колір волосся й зачіска. При цьому основними критеріями стали загальнолюдські подання. Зрозуміло, що мода Ренесансу активно виступала проти неприродної моди епохи готики.

Біляві волосся були дуже важливою умовою краси в Італії й до Ренесансу, і під час його розквіту, і надалі. Цього досягали за допомогою найрізноманітніших засобів.

Італійським жінкам тих часів було відомо кілька способів змінити колір волось. Або волосся офарблювали, або на голову надягали щось схоже на перуки наших днів з жовтих накладних волось. Потрібний ефект був досягнутий.

Основною вимогою нової моди б дуже високе чоло, що не обрамлялася волоссями. Лінія чола повинна була бути плавний. Її не повинні були порушувати навіть брови. У ті часи їх вискубували й чоловіки й жінки. Згадування про це можна знайти в записах Балтазара Кастильоне, датируемих 1516 роком.

Кожна жінка повною мірою володіла мистецтвом гримування особи. Із прийомами накладення гриму можна познайомитися, прочитавши керівництво Катерини Сфорца.

Волосся прикрашали спеціальними накидками й сіточками, у них вплітали нитки коралів і перлів. Італійські портрети епохи Ренесансу свідчать тім, що всі вимоги моди виконувалися дуже точно.

У період Ренесансу мода була науково деталізована. У цей час з'являється перша література про одяг, керівництва про те, як варто гримуватися й одягатися, щоб щонайкраще відповідати сучасним віянням моди. Ці вимоги із привабливою щиросердістю сформульовані в літературі Італії.

У ті часи жінки носили плаття двох різновидів - нижнє, що має довгі рукава й верхнє, що нагадує халат із широкими рукавами, що називали гамурра.

У Флоренції перевага віддавалася оксамиту, парчі й шовковим тканинам, хоча сама вона розбагатіла на виробництві сукна й вивозі його за кордон.

Тканини, які використовувалися в убраннях тої пори, були дуже важкі для пошиття, це диктувала як зовсім новий покрій, так і нове драпірування зі складок.

В XV столітті жіноче плаття присбаривается так, щоб створювалися симетричні широкі фалди, які нагадували спокійний ритм архітектури Ренесансу. У готичний період плаття тісно облягало фігуру й м'яко ниспадало з підкреслено опущених плечей. Тепер же воно стало втілювати об'ємність і тілесність.

У цей час викрійка стала строго ділити жіночий одяг на ліф з невеликим вирізом у вигляді овалу, часто зашнурований, і довгу спідницю. Співвідношення спідниці й ліфа пропорційні. Так мода Італії виразила свій ідеал, що полягав у рівновазі всіх частин тіла. Ті ж тенденції проглядаються й в архітектурі Італії, яку можна визначити як «зшиту по мірці людини».

Теоретики моди Ренесансу й, насамперед, жінки затверджували, що мода повинна бути багатої. Це знайшло своє відбиття не тільки у візерунках і дорогих тканинах, але й в оформленні рукава.

В XV столітті рукав плаття був вузьким і елегантним. У другій половині сторіччя його розрізали, спочатку в ліктях, а потім і в проймі. В окремих місцях стало можна бачити нижня білизна.

У цей же час починають використання сполучення в одязі двох матеріалів і двох фарб. Так починається деформація плаття, чим відрізнявся маньеризм. Найбільш багатою частиною туалету стає нижня білизна, оскільки білий матеріал у той час був майже найдорожчим.

У чоловічій моді того часу чітко проглядалися дві лінії. Точно так само, як в античні часи й у часи відродження франти й молоді люди носили короткі помітні костюми. В основі його була антична туніка, у якої в той час з'явилися рукави. Крім того, вона доповнилася різноманітними ексцентричними елементами.

Такий одяг був в основному довжиною до колін, але іноді неї робили значно коротше. При цьому погляду відкривалися ексцентричні штани, що облягають. Часто їх шили з матеріалів різного кольору. У ті часи ввійшли в моду камчатние тканини, оксамит і візерункова парча. При звичайних складках малюнок їх втратився б. Тому кравці стали зшивати матеріал в округлі симетричні фалди, якщо це дозволяв візерунок тканини.

Крім того, з'являється чоловічий плащ із широким коміром і вшитими рукавами. Він багато присборен і спадає із плечей майже до землі. Цей вид одягу мав і символічне значення. Оскільки плащ мав дуже «гідний» вид, його стали носити інтелігенти, люди похилого віку й учені.

Цей вид одягу використовується й у наш час. Це офіційний одяг університетів, що використовується в різних церемонияхво часи Ренесансу в Італії з'являється невелика, але дуже значна група. Це світська інтелігенція, який не існувало аж до готики. У моді це виразилося саме появою «плаща вченого».

Вы прочитали материал по теме: МОДА ЕПОХИ РЕНЕСАНСУ – Історія Моди й Стилю

Выскажи свое мнение, а может и несколько…