admixerML.singleRequest(); });
Макияж > Класичний жіночий макіяж

НОВИЙ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ МЕТОД БОРОТЬБИ З КОМПУЛЬСИВНиМ

НОВИЙ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ МЕТОД БОРОТЬБИ З КОМПУЛЬСИВНиМНОВИЙ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ МЕТОД БОРОТЬБИ З КОМПУЛЬСИВНиМ ПРЕРЕЕДАНИЕМ. НОВИЙ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ МЕТОД БОРОТЬБИ З КОМПУЛЬСИВНиМ ПЕРЕЇДАННЯМ Чаусовский Григорій Олександрович, доцент Запорізького національного університету Компульсивное переїдання характерно для осіб, нездатних контролювати своє харчове поводження й схильних до заїдання дискомфортного психоемоційного стану (стресу, депресії й т.п.) Більшість людей, що страждають розладом компульсивного переїдання, зіштовхуються із проблемою ожиріння

Згідно статистичним даним (Питерс А. , 2013), кожні додаткові два роки життя з ожирінням збільшують ризик смерті на 6-7%. Компульсивное переїдання сприяє розвитку наступних захворювань: - серцевої недостатності; - гормональних порушень; -гіпертензії; - холециститу; - безсоння; -зниженої працездатності; -формуванню депресії, почуття провини після переїдання, зниженої самооцінки й т.

буд.. На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВІЗ), у найближчі десятиліття ожиріння буде спостерігатися в приблизно 40% чоловіків і 50% жінок в усьому світі. Новизною розробленого психофізіологічного методу боротьби з компульсивним переїданням є здійснення самоконтролю за харчовим поводженням і його самокорекції інструментальними биоадаптивно-полісенсорними прийомами. Конструктивне оформлення розробленого методу (см.

фото) реалізовано у вигляді закріпленого на ліктьовому згині провідної руки мікротактильного сенсора з мініатюрним радіопередавачем, що при кожному черговому піднесенні порції їжі до рота безконтактно (дистанційно) включає за допомогою радіореле, що перебуває на столі для прийому їжі, розміщені на підставці для тарілки (по її контурі) светодиодние випромінювачі синього кольору. Акустичні ефекти пережовування їжі контролюються за допомогою закріпленого на заушнике звукового підсилювача, мікротелефону й мініатюрного електретного мікрофона (Чаусовский Г.

, 2010). Це дозволяє користувачеві в реальному режимі часу здійснювати акустичний моніторинг темпу споживання їжі на тлі ритму носового подиху, що озвучується. Прийоми розробленого методу передбачають також використання в процесі прийому їжі кільця, що надягається на палець, з пористим аппликатором, просоченим ефірним маслом з ефектом зниження апетиту (наприклад, ефірним маслом евкаліпта або м'яти). Таким чином, прийоми розробки дозволяють користувачеві в реальному режимі часу за принципом біологічного зворотного зв'язка контролювати свій індивідуальний темп споживання їжі у фізіологічному дзеркалі синхронізованих з регистрируемим параметром харчового поводження світлових (запалюваних по контурі тарілки синіх мініатюрних светоизлучателей) і акустичних (характеризующих темп споживання їжі й ритм подиху) сигналів. При цьому синхронне з темпом споживання їжі запалювання по контурі тарілки мініатюрних светодиодних випромінювачів саме синього кольору вносить додаткову цветотерапевтическую компоненту в процес самокорекції харчового поводження, т.

к. відомо (Фоменко И., 2003), що синій і голубой кольору сприяють зниженню апетиту

Реалізований прийомами запропонованого методу самоконтроль акустичних ефектів пережовування їжі активізує емоційні аспекти самоконтролю темпу споживання їжі. При цьому високий темп споживання їжі характеризується формуванням прискорених, неприємних (чавкающих) акустичних сигналів, які користувач прослуховує по мікротелефоні, що, природно, сприяє здійсненню цілеспрямованої самокорреции харчового поводження ( уповільнення темпу споживання їжі і її більше ретельного пережовування).

Відомо (Халфорд Д. , 2010), що поспішне споживання їжі майже у два рази підвищує ризик набрати зайву вагу, а оптимізація цього показника харчового поводження дозволяє без зниження почуття ситості з'їдати щодня на 210 кал менше (Мелансон К., 2014). Одночасне інструментальне озвучування акустичних ефектів як харчового поводження, так і носового подиху дозволяє загальнодоступними прийомами реалізовувати методи харчової й респіраторної медитації, що досить важливо для успішної нейтралізації психологічних аспектів формування компульсивного переїдання.: - відчуття неможливості самоконтролю свого поводження; - поглинання їжі до відчуття дискомфорту; - стану стресу, депресії, тривоги й т.

п. Таким чином, розроблений метод розширює можливості використання психофізіологічних прийомів для успішної боротьби з компульсивним переїданням шляхом комплексного застосування наступних психотехнологий: -биоадаптивного керування темпом споживання їжі; -сочетанной респіраторної й харчової медитації; -цвето й аромакорркции харчового поводження. Зовнішній вигляд конструктивного оформлення розробленого методу: 1-підставка для тарілки зі светодиодними випромінювачами; 2-мікротактильний сенсор для ліктьового згину; 3-мініатюрний радіопередавач; 4-ремінець; 5-кільце з ароматичним аппликатором; 6-заушник з мікротелефоном і електретним мікрофоном; 6-радіореле.

Вы прочитали материал по теме: НОВИЙ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ МЕТОД БОРОТЬБИ З КОМПУЛЬСИВНиМ

Выскажи свое мнение, а может и несколько…