admixerML.singleRequest(); });
Макияж > Класичний жіночий макіяж

ОДРУЖЕННЯ – Усе про весілля – МОДНИЦЯ

Одруження Історія одруження

У древньому світі в суспільстві людей завжди існувала безліч традицій, повір'їв і обрядів. Протягом часу багато хто з них були забуті, втратили свою сутність, та й просто змінилися до невпізнанності. Але є одна традиція, що лише небагато видозмінилася - це одруження.

Одруження - це коли дві особистості зливаються в одне єдине ціле, створюючи родину, щоб господарювати й продовжувати рід. Існують різні види шлюбів. У різних країнах до шлюбів ставляться по-різному. Так у багатьох західних країнах церковні шлюби мають юридичну значимість, у Росії ж юридично законними вважаються тільки шлюби офіційно зареєстровані в Загсе. Однак у старі часи й у Росії шлюби ув'язнені саме в церкві вважалися єдиною легальною формою.

Саме слово «весілля» відбулося від слова, свататися, що позначало змовлятися або погоджуватися. Адже саме весільна змова передувала тоді весіллю. Звичайно, особливою честю тоді в чоловіків було злодійство нареченої. Спочатку хлопець крав дівчину, що сподобалася, у її батьків, а вже потім батьки цього парубка йшли свататися. У спартанців навіть була уведена спеціальна дисципліна, на якій навчали злодійству нареченої.

До початку 19 століття в Росії існувало два різновиди висновку шлюбів: «по змові» і «самокруткою або убегом». В основному шлюби полягали «по змові» або за домовленістю. Це були публічні весілля, з більшою кількістю гостей, про які були інформовані жителі всього міста або села. В 19 столітті стали проводитися весілля без торжеств, це дозволяло заощадити гроші на весіллі. Такі весілля в основному грали бідні селяни.

Після революції церковні обряди втратили свою юридичну чинність, однак, ще до 60-х років весілля з вінчанням у церкві усе ще були. Після 60-х років всі частіше стали проводитися колгоспні, комсомольські й студентські весілля, під час яких деякі обряди повністю втрачалися. В останні 15-20 років весільні обряди знову стали відроджуватися. Тепер молоді люди всі частіше вінчаються в церкві, перед цим справляючи такі традиційні ритуали як сватовство, мальчишник, девичник і інші. Обряд одруження в європейських народів

Незважаючи на те, що результат церемонії одруження у всіх народів миру один - створення міцної родини - сама весільна церемонія відрізняється. У країнах Європи головним обрядом уважається вінчання в церкві, однак і отут існує безліч відмінностей.

Є відмінності й у весільних убраннях наречених. Так нареченої з Польщі прикрашають голову вінком з розмарину, австрійські наречені прикрашають весільне плаття листами мирти, а шотландська наречена йде під вінець загорнена в традиційну картату хустку, запропонована їй нареченим і заколотий срібними шпильками. В Англії наречена повинна пришити до плаття амулет, що допоможе зробити сімейне життя щасливої. Різко відрізняється плаття наречених з Іспанії. Воно на відміну від традиційно білих убрань наречених інших європейських країн має жовтогарячий колір - колір апельсинів. А вічнозелене апельсинове дерево - це символ молодості. Плаття німецьких наречених має кишені, у яких, за традицією, вона повинна буде принести на церемонію хліб і сіль - символи достатку.

Існують відмінності й у самих весільних церемоніях. В Італії символом шлюбних уз є зав'язані на вході в церкву у вузли стрічки. У селах Угорщини існує традиція, відповідно до якої всі жителі села збираються разом і такою весільною процесією направляються спочатку до будинку нареченої. Наречена приєднується до процесії, і всі йдуть до будинку нареченого, а потім уже до церкви. В Англії, підійшовши до дверей церкви, молодим потрібно перестрибнути через лаву, що перегороджує вхід. Цей ритуал означає подолання всіх перешкод на шляху до шлюбу. У багатьох країнах при виході із церкви молодих обсипають рисом, пшоном, цукерками й дрібними монетами. У Болгарії ж нареченого й наречену після церковної церемонії гості обсипають інжиром.

Велика кількість обрядів пов'язане з вином. Так у Польщі наречена повинна випити келих вина не проронивши ні краплі. Молодята, а потім і гості на французькому весіллі п'ють вино зі спеціально приготовленого для цього кубка із двома ручками. Напередодні німецького весілля до будинку нареченої приходять друзі й б'ють на ґанку посуд. За це наречена повинна запросити їх у будинок і напоїти вином або чаєм, тоді життя молодої родини буде щасливою.

Багато традицій пов'язаних з танцями супроводжує весілля. Існують навіть своєрідні грошові танці. Так у Греції, танцюючи з нареченим або нареченою, прийнято прикріплювати до їхнього одягу гроші, а в Угорщині, щоб потанцювати з нареченою, потрібно покласти кілька монет у її туфельку, поставлену на середину кімнати. Така ж традиція існує й у Португалії, тільки тут туфельку підносять гостям. Обряд одруження в народів Азії й Сходу

Весільні церемонії в багатьох країнах Азії й Сходу мають велика кількість різних обрядів і традицій. До того ж вони сильно не змінилися із часом, хоча дещо все-таки прийшло й з Європи. У всіх країнах миру весіллю передує сватовство, тому що більшою мірою весілля було угодою між двома родинам. І рішення проблеми вибору нареченої або нареченого лежить тільки на батьках.

Різко відрізняються вбрання східних наречених. Більшою мірою це пов'язане з народними костюмами. Так у Китаї наречену наряджають у короткий червоний халат, надягнутий поверх зеленого або червоного плаття. У нареченої Японії повинне бути два кимоно, одне біле бавовняне, що надягається на церемонію, а друге кимоно - кольорове шовкове, надівається відразу після закінчення церемонії зверху на перше. У Кореї вбрання нареченої складається із червоної спідниці й маслиновій блузці, зверху на які надягають фіолетовий халат. Індійська наречена звичайно одягнена в червоне сарі й червоні браслети. Убрання мусульманських наречених звичайно білого кольору й повинні повністю закривати все тіло нареченої. Тому що до весілля наречений може бачити відкритими тільки особу й долоні рук нареченої.

Велика увага в східних країнах приділяється гороскопам і вибору дати весілля, відповідно до місячного календаря. Для цього в Китаї наречений висилає нареченій дату свого дня народження, для того щоб вона і її родичі могли чи розрахувати щасливим буде шлюб. А в Індії для складання гороскопів буде потрібно ще й номер свідчення нареченого, і деякі номери телефонів.

Східні весілля відрізняються ще й місцем, де проходить церемонія висновку шлюбу. Так у Китаї наречену везуть у будинок нареченого її родичі й у середині шляху передають її родичам нареченого. Після цього родичі нареченої відправляються додому, а в будинку нареченого починався обряд одруження. У Японії церемонія проходить у храмі, у Кореї можна містити шлюб, і в будинку нареченого, і в будинку нареченої. Індійське весілля починається в храмі, правда присутня там тільки наречена, а вже після цього проходить під спеціально встановленим пандалом у будинку нареченої. У євреїв же весільна церемонія може проходити де завгодно, головне це рабин і побудована для цього хупа. Мусульмани святкують весілля спочатку в будинку нареченої, а після в будинку нареченого.

Страницы: 1 2 3

Вы прочитали материал по теме: ОДРУЖЕННЯ – Усе про весілля – МОДНИЦЯ

Выскажи свое мнение, а может и несколько…