admixerML.singleRequest(); });
Макияж > Класичний жіночий макіяж

Весільні вбрання різних століть

modern-copyДо певного моменту не існувало спеціального вбрання для весілля, а одразу на своє весілля дівчата одягали найкращу свою сукню, тим самим підкреслювали свій знатний статус сім'ї і свій вік.

У Стародавній Греції наречена носила елегантну і красиву сукню, що охоплювала фігуру спеціальною баскою, тобто довгим відрізом тканини. Як правило, весільне плаття прикрашалось двома застібками, щоб наречена вигідно виділялась із натовпу. Якщо сім'я нареченої була багата, то дорожче були застібки. Варто сказати, що в важливий для себе день дівчата наречені прикрашали голову жовтою стрічкою, або тканиною, що символізувало щастя, сонце, радість та невинність.

Більш консервативними щодо одягу були римські наречені. Весільна сукня драпірувалась по фігурі гладкими і правильними складками. Волосся прикривала червона тканина, так як на її фоні дівчата виглядали блідими, немов мармурові статуї.

Шанували червоний колір і на Русі, так як він у ті часи був символом соня, радості, краси. Саме тому ансамбль для нареченої складався з червоних стрічок, що вплітались у косу, а також сукні червоних відтінків. Після весілля коса молодої дівчини укладалась на голові, що символізувало її заміжній статус.

Перше весільне вбрання, що одягався лише один раз, з'явилося у 15 столітті. В той час весільна сукня поєднувалась з приданим самої нареченої. Обов'язково весільне плаття готичного стилю мало пояс, довгі рукава, що мали трикутну форму і високу лінію талії. В деяких випадках дівчата підкладали у сукню спеціальну подушечку, що зображала "помилкову вагітність", для чого це робилось достеменно невідомо. Що стосується кольору сукні, то він був довільним, але частіше за все обирали різнокольорові сукні, так як різноманітність квітів відображало фінансовий статус сім'ї нареченої. Особливою відмінністю готичної нареченої слід вважати головний убір, така собі башточка висотою в один метр.

В епоху бароко були модними зелені і жовті весільні сукні, які дівчата прикрашали мереживом для того щоб наречена була пишною, немов бутон прекрасної квітки троянди. Вже на початку 17 століття весільне плаття стало кораловим або романтично рожевим і декорувалось комірцями у складочку або мереживом. В той час на піку моди були комірці Медичі, а весільні сукні розшивали золотом.

У 18 столітті плаття стали одягати на весілля небесно-блакитного кольору, різноманітних зелених відтінків і світло-рожевими. В епоху рококо популярними були срібні і перлинні тони.

Вы прочитали материал по теме: Весільні вбрання різних століть

Выскажи свое мнение, а может и несколько…