admixerML.singleRequest(); });
Макияж > Класичний жіночий макіяж

Яка користь від картоплі?

kartoplya Мабуть немає такої людини, яка б не любила картоплю, чи принаймні не куштувала її хоча б один раз у житті. Звичайно, кожен з нас має своє улюблене блюдо із картоплі, тому її сміливо можна назвати найпоширенішим і популярним овочем у більшості країн.

Як і будь-який овоч, картопля на 80 відсотків складається з води, окрім того в ній міститься багато жирів і рослинних білків, вуглеводів, харові волокна, багато крохмалю, зола, ненасичені і органічні жири, цукориди. Варто сказати і про те, що в картоплі містяться вітаміни А, Е, Н, С, РР, вітаміни групи В.

Мінеральний склад картоплі щедрий на калій, залізо, бор, хлор, марганець, мідь, хром, літій, цинк і багато іншого. Окрім того, картопля має досить поживну цінність, так як містить в собі на 100 грам продукту 73 Ккал.

Споживаючи картоплю у повсякденному раціоні, людський організм збагачується вітамінами і цінними мінеральними речовинами. Наприклад, в картоплі є солі калію, що сприяють виведенню із організму зайву рідину і солі, таким чином нормалізується водно-сольовий баланс, а разом з тим усувається набряклість. Окрім того, калій потрібен для того щоб обмін речовин був нормальним, щоб добре працювало серце і вся серцево-судина система.

Печена картопля входить в профілактичне і лікувальне меню при виразковій хворобі, при колітах і гастритах, а також коли порушена робота судин (при серцевій недостатності, при гіпертонічній хворобі і атеросклерозі). Фахівці рекомендують вживати картоплю тим, хто страждає від порушення шлунково-кишкового тракту. Картопляний сік корисний для тих, хто має виразку шлунка, гастрит або виразку дванадцятипалої кишки.

Картопля - це найцінніший харчовий продукт (після хліба) і містить в собі крохмаль, що сприяє заряду енергії, під час вживання даного продукту. Найцінніша частина картоплі - це шар, що знаходиться під шкіркою картоплини, тому під час чищення варто якомога тонше зрізати шкірку. Винятком може бути лише стара картопляна бульба, що має пророслі "очки", в якій міститься отруйна речовина (так само, як і в зеленій картоплі) - салонін. Найбільшу користь для організму здатна принести печена картопля, або картопля, приготована у пароварці, так як в цьому випадку зберігається достатньо велика кількість корисних речовин, таких необхідних для організму.

Точно сказати, яка кількість страв сьогодні існує з картоплі, тому що цей овоч популярний і універсальний, окрім того дуже добре поєднується з багатьма продуктами харчування.

Вы прочитали материал по теме: Яка користь від картоплі?

Выскажи свое мнение, а может и несколько…